הזוגיות במשבר?
הפסקתם לדבר אחד עם השני?
צעקות, מריבות, כעסים ושתיקות הם כלי התקשורת הנפוצים בביתכם?
הוא כבר לא מכיל אותך? היא לא מבינה אותך?
מרגישים שהחזון המשפחתי כבר אינו משותף?
לאן הלכה האהבה?

תרבות המאה ה-21 מהווה איום על מוסד הנישואין ומעלה שאלות ותהיות רבות בקשר למהות המשפחה המודרנית וכיצד ניתן לשמור את החוסן המשפחתי. מורגש הצורך ללמידה והבנה של הקשר הזוגי בעידן החדש. קשר זוגי בריא ומעשיר, משפיע על תפקודה של המשפחה כולה, ומהווה מרכיב חשוב וקובע בהתפתחותם התקינה של הילדים.

זוגיות היא הקשר החשוב, המשמעותי והמורכב ביותר בין כל מערכות היחסים. כאשר הציפיות אינן מתגשמות מגיעות האכזבות ואיתן תסכול וכעס, עד כדי אכזבה מבן הזוג, אכזבה מאי הגשמת הציפיות והחלומות.

בקשר הזוגי יש לעיתים קרובות התנגשות של רצונות , צרכים , התנהגויות , תפקידים וכו' והייעוץ הזוגי מנסה לתת מענה לקשיים ולקונפליקטים בין בני הזוג. העבודה בייעוץ זוגי ומשפחתי היא תוך אישי ובין אישי כאשר מוקד העבודה והשינוי הוא לא בבני הזוג אלא ביחסים ובקשר ביניהם.

יחודו של הייעוץ הזוגי, בשימת דגש רב יותר על השינוי בפועל, בעיקר על שינויים בהתנהגות בתוך הקשר אי לכך ישנה חשיבות רבה להתרחשויות בין הפגישות, למאמץ של בני הזוג לאמץ הרגלים והתנהגויות חדשות. הייעוץ הזוגי ממוקד במטרות ויעדים מוגדרים ולכן גם מאפשר לעיתים, טיפול קצר יחסית.

במפגשי הייעוץ תוכלו לקבל כלים להתמודדות עם המשבר, הנובע לעיתים משיגרה והזנחת מערכת היחסים או כתוצאה משינוי או מעבר. יחד נוכל להבין, מהם נישואים טובים? מהם הצרכים של כל אחד מבני הזוג? בהמשך נבנה חזון ומטרות משפחתיות שיטפחו את המערכת הזוגית ויתרמו לצמיחה של כל אחד מבני הזוג. נתרגל כלים לתקשורת טובה , ונעודד את האינטימיות וקרבה נפשית ורוחנית. נטפל בקונפליקטים מתמשכים וגם בבעיות עמוקות של אובדן האמון או קנאה.

אם אתם רוצים להציל את הזוגיות אז אפשר גם אחרת – בייעוץ זוגי ממוקד, קצר מועד או תהליכי, ניתן לעזור גם לכם לשפר את מערכת היחסים הזוגית ואת איכות חייכם.

 אוכל לסייע לכם בבחירת מסלול הייעוץ המתאים לכם התקשרו אלי לקליניקה 08-9244962 או בנייד 054-4995054