לתחום הגעתי מתוך מצוקה אישית כאשר שני בני הגיעו לגיל ההתבגרות, והרגשתי כי אין לי את הכלים להתמודד עימם. מהר מאד מצאתי את עצמי בקבוצת הורים של "מכון אדלר". הקורס תרם לי מאד והשינוי היה מיידי, באמצעות קבלתם ויישומם של כלים חדשים לתקשורת והתבוננות שונה על הדברים חל שינוי ושיפור באווירה בבית לטובה.

נגלה בפני עולם חדש של כלים ואפשרויות התמודדות נכונות ומתאימות לגידול ילדים. התרשמתי מהיכולת היישומית והכוח שיש בכלים אלו, הסתקרנתי ללמוד יותר והחלטתי להכיר וללמוד את הפן המקצועי. על כן, תוך זמן קצר נרשמתי למסלול ההכשרה להנחיית קבוצות שנמשך ארבע שנים. במהלכן למדתי רבות, צמחתי כמנחה, כהורה וכאדם עם כלים ותובנות.

עד היום מרתק אותי כיצד בעזרת כלים כל כך פשוטים ניתן לעשות שינוי כה גדול באווירה בבית. הידיעה כי אוכל לעזור גם לאחרים ולאפשר להם ליצור את השינוי ולשפר את היחסים גורמת לי סיפוק רב. ללמד שאפשר גם אחרת. וב"אחרת" אני מתכוונת כי אפשר גם ליהנות מההורות ולא להיות עסוקים רק בייסורי מצפון, מאבקים, כעסים, מריבות וכדומה.

למדתי וזאת אני מלמדת הלאה כי המפתח להבנה הוא מודעות הורית ולקיחת אחריות על התפקיד ההורי. זהו תפקיד חשוב מדי בכדי שניתן לו להתרחש מעצמו.

מאז ועד היום עברו דרכי עשרות קבוצות לאורך השנים ויום יום אני עדה לשינויים שאנשים מצליחים לחולל במשפחתם ובתפישת עולמם, מה שתמיד מחזק בי את האמונה שאכן,

אפשר גם אחרת.

לאחר השלמת ההכשרה במכון אדלר וקבלת תעודת מנחה מטעם משרד החינוך והתרבות, השתלמתי בעשרות סדנאות בנושאים שונים, המסייעות לי להעניק פרט להדרכה הורית גם ייעוץ זוגי, ייעוץ משפחתי ולהתמחות בייעוץ ממוקד וקצר מועד ובהתערבות חד פעמית.

אני מרגישה שבעקבות לימודים אלה ועבודתי כמנחת קבוצות, התעשרו חיי והשקפת העולם הפנימית שלי השתנתה, התרחבה והעמיקה.

אשמח להכירכם ולתרום לשיפור איכות חייכם הזוגים והמשפחתיים.

שלכם,
נורית מיבר